Gizlilik Politikası
ITFTUR Gizlilik Politikası

ITFTUR, KİŞİSEL VERİLERİNİZE SAYGI DUYAR VE ONLARI KORUMAYA ÖZEN GÖSTERİR. AYRICA ITFTUR, KİŞİSEL VERİLERİNİZİN KULLANILACAGI VE NASIL KULLANILACAĞI KONUSUNDA SİZİ BİLGİLENDİRMENİN ÖNEMLİ OLDUĞUNA İNANIR VE BU VERİLERİN NASIL KULLANILACAĞI KONUSUNDA SİZE SEÇENEKLER TANIR. BU NEDENLE, LÜTFEN BU GİZLİLİK POLİTIKASINI DIKKATLICE OKUYUNUZ.

GİZLİLİK POLİTİKASININ KAPSAMI

Genel olarak, bu Gizlilik Politikası ITFTUR’un web siteleri ve internet alanları (domain) tarafından toplanan ya da kullanılan kişisel bilgileri ve verileri kapsar.

ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARIN WEB SİTELERİNE LİNK VERİLMESİ

Web sitesi, sizin rahatlığınız ve bilginiz için üçüncü şahısların web sitelerine link verebilir. Eğer bu linklere giriş yaparsanız, ITFTUR’un “Websitesi” nden çıkış yapmış olursunuz. ITFTUR söz konusu sitelerde, her web sitesine göre değişen, gizlilik uygulamalarını kontrol etmemektedir. Üçüncü şahısların web sitelerini temsil etmemekteyiz. Kişisel verilerinizi ilgili olmayan üçüncü şahıslarla paylaşmayı seçmeniz, bu Gizlilik Politikası tarafından kapsanmamaktadır. Kişisel bilgilerinizi iletmeden önce, hangi şirket olursa olsun, o şirketin gizlilik politikasını gözden geçirmenizi öneririz. Bazı üçüncü şahıs şirketler kendi kişisel verilerini ITFTUR ile paylaşmayı tercih edebilirler; bu durumda paylaşım o üçüncü şahıs şirketin gizlilik politikasına tabiidir.

KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİN TOPLANMASI

Websitesini gezen her ziyaretçi için, bu “Websitesi”nin sunucusu (server) otomatik olarak bilgi tanıyabilir veya depolayabilir; örneğin ziyaretçinin IP adresi/alan (domain) ismi bileşimi ve herhangi bir bağlantılı websitesi adresi gibi. Bu bilgiyi, kullanılır olma durumunu iyileştirmek gibi amaçlarla ziyaretçi trafiği düzenlerini anlayabilmek için kullanırız. Siteye her girişinizde bazı web gezginlerinde (browser) bulunan bloklama teknolojisini etkin hale getirmiş olmadığınız sürece, bilgisayarınız bu bilgiyi otomatik olarak sağlar. Bu “Websitesi”ni veya sitede çıkan reklamları ziyaret ettiğinizde, veya bu “Websitesi”nin bir ya da birden fazla hizmetini kullandığınızda, “kurabiyeler” (cookies-bilgi blokları) adı verilen ve belirli bilgileri bilgisayarınızda depolayan ve sizin websitesi deneyiminizi ilgi alanlarınıza ve seçeneklerinize göre özelleştirmemizi sağlayan, ya da sadece siteye giriş yapmanıza yardım eden bir uygulamayı kullanıyor olabiliriz. Pek çok web gezgini, “kurabiyeler”i bilgisayarınızın sürücüsünden silebilmenize, “kurabiyeler”in kabulünün engellenmesine veya bir “kurabiye” yüklenmeden önce uyarı almanıza olanak tanır. Ancak, “kurabiyeleri” engeller veya silerseniz, daha önce seçmiş olduğunuz kişisel tercihlerinizi aynen koruyamayabiliriz ve internet deneyiminizi sizin için kişiselleştirmemiz sınırlanmış olur. Bu fonksiyonlarla ilgili daha fazla bilgi edinmek için, lütfen web gezgininizin talimatlarına bakınız veya “yardım” ekranını kullanınız.

"Websiteimiz"i, hizmetlerimizi veya iletişimimizi kişiselleştirmek ve ürün ve hizmetlerimizi geliştirmek için, sizden ayrıca kişisel ya da mesleki ilgi alanlarınız, demografya bilgileriniz ve ürün ve hizmetlerimiz ile ilgili deneyimleriniz hakkında bilgi vermenizi isteyebiliriz. Bu ek bilgileri iletmek isteğe bağlıdır.

KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİN KULLANIMI

ITFTUR kişisel bilgilerinizi sizlerin beklenti ve ihtiyaçlarını daha iyi anlamak için kullanabilir. Daha açık ifade edersek, bilgilerinizi, bir siparişi veya satın almayı tamamlamak, sizinle iletişime geçmek, hizmet ve destek sağlamak, promosyon amaçlı teklifleri sizin için kişiselleştirmek ve bazı web sitelerimizi kişiselleştirmek için kullanmaktayız.
Bize aksi bir başvuruda bulunmadığınız sürece, ITFTUR ilginizi çekebilecek ürünler, hizmetler, promosyonlar, yarışmalar ve diğer etkinlikler veya tekliflerle ilgili sizinle iletişime geçebilir. Bilgilerinizin toplandığı yerde bulunan kutucukları işaretleyerek, (veya bir e-mail ile talepte bulunarak) sizinle irtibat kurmamızı isteyip istemediğinizi belirtebilir ve bizi yönlendirebilirsiniz. Sizinle daha tutarlı ve kişiselleştirilmiş etkileşim sağlamak için; bir hizmetimiz vasıtasıyla edinilen bilgiler, diğer hizmetlerimiz vasıtasıyla edinilen bilgilerle birleştirilebilir.Kişisel olmayan veriler, “Websitesi” kullanımı, performans ve etkililik konularında raporlama yapmak için kümelenmektedir.

KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİN PAYLAŞIMI

ITFTUR kişisel bilgilerinizi başkalarına satmayacak ve kiralamayacaktır. Kişisel bilgilerinizi hizmet ya da ürün taleplerinize cevap vermek dışında üçüncü şahıslarla paylaşmayacağız.

Tam ürün, hizmet ve müşteri çözümleri sağlamak için sözleşme yaptığımız üçüncü şahıslar yani tedarikçilerimiz ve servis sağlayıcılarımız, ITFTUR adına bilgileri gizli tutmakla yükümlüdürler ve ITFTUR ‘ye verdikleri hizmet dışında başka bir amaçla bunları kullanamazlar. Müşterilerimize daha iyi hizmet vermek için bu servis sağlayıcılar değişebilir ya da başka servis sağlayıcılarla anlaşma yapabiliriz.
Verdiğiniz kişisel bilgileri üçüncü şahıslarla şu durumlar dışında paylaşmayacağız: (i) kendi rızanız; (ii) resmi merciler tarafından istenen yetkili bilgi taleplerine yanıt vermek; (iii) yasaya, yönetmeliğe, düzenlemeye, mahkeme celbi veya mahkeme kararına uyum göstermek; (iv) sahteciliği engellemek veya ITFTUR’nin veya bağlı şirketlerinin, haklarını ve varlıklarını korumak; (v) çalışanlarımızın, kullanıcılarımızın veya kamuoyunun kişisel güvenliğini ve varlıklarını korumak; (vi) siparişinize ya da talebinize yanıt vermek, ya da faturamızı işleme tabii tutmak ; veya (vii) işimiz ya da websitemizle ilgili sözleşme yaptığımız kişi ya da kurumlarla dahili işlemleri yürütmek.
ITFTUR’nin stratejik ya da ticari nedenlerle, bazı ülkelerde işlerini satma, satın alma, birleştirme veya işlerini yeniden düzenleme durumları oluşabilir. Böyle bir işlem, muhtemel veya mevcut satın alıcı kurumlara kişisel bilgilerin ifşa edilmesini veya satıcılardan alınmasını gerektirebilir. Böyle işlemlerde, bilgiler için uygun güvenlik yollarının aranması bizim görevimizdir.

İLETİŞİM SEÇENEKLERİ

ITFTUR, size ürün ve hizmetlerimizi tamamlayan bilgi çeşitliliği alma seçenekleri verir. Böyle bir hizmeti isteyip istememe seçeneği size aittir. Veri toplama noktasında seçiminizi yapabilir ya da tercihlerinizi değiştirebilirsiniz. Kendiniz seçebileceğiniz posta, e-posta veya telefon seçenekleri mevcuttur. Tercihlerinize azami düzeyde özen göstermeye dikkat edeceğiz. Bu seçenek, sipariş başvurusunun tamamlanması, sözleşme, destek, ürün emniyet uyarıları ve sürücü güncellemeleri gibi durumlar için yapılan iletişimi kapsamaz

ÇOCUKLARIN KİŞİSEL BİLGİLERİNİN TOPLANMASI VE KULLANILMASI

ortamındaki faaliyet ve ilgileri konusunda etkin rol oynamalarını teşvik eder. ITFTUR 13 yaşın altındaki çocuklardan bilerek (kasti) bilgi toplamaz ve “Websiteleri”ni 13 yaşın altındaki çocuklara göre hedeflemez. 13 yaş altındaki çocuklardan bilerek bilgi toplamadan, kullanmadan ya da kişisel bilgileri ifşa etmeden önce, ebeveyn ya da bakıcı tarafından izin verildiğini güven altına alan yasalara uymak ITFTUR'nin politikasıdır. Ebeveynlere, çocuklarının web ortamındaki faaliyetlerini gözetip denetlemelerini önemle tavsiye ederiz.

KİŞİSEL BİLGİLERİNİZİN GÜVENLİĞİ

ITFTUR bizimle paylaştığınız bilgileri korumayı önemser. ITFTUR yetkisiz/izinsiz girişlerin asla meydana gelmeyeceğini garanti edememekle birlikte, kişisel bilgilerinizin güvenliğini uygun teknolojileri kullanarak ve iç prosedürlerle sağlamaya büyük özen göstereceğimize dair sizi temin ederiz. Eğer kişisel bilgilerinizi ve hesaplarınızı korumak için bir şifre kulanılıyorsanız, şifrenizi gizli tutmak ve korumak kendi sorumluluğunuzdadır. Bu bilgiyi hiç kimse ile paylaşmayınız. Eğer bilgisayarınızı bir başkası ile paylaşıyorsanız, daha sonra gelecek kullanıcıların bilgilerinize giriş yapmasını engellemek için, her zaman bir siteden veya hizmetten ayrılırken “çıkış” seçeneğini seçmelisiniz.

KABÜL MUVAFAKAT

Websitesine her hangi bir kişisel bilgi sağlayan, Avrupa Birliği’nin sınırsız kullanıcı üye ülkelerindeki kullanıcılar dahil olmak üzere tüm kullanıcılar, bu Gizlilik Politikası’ndaki bilgi toplama ve işleme ile ilgili konuları tamamen anlamış ve açık bir biçimde kabul etmiş sayılırlar.

BU GİZLİLİK POLİTİKASI İLE İLGİLİ DEĞİŞİKLİKLER

Bu sözleşmenin ifası sırasında elde edilen bilgilerin ve bilgilerin kullanımını kapsar. ITFTUR bu Gizlilik Politikası’nın maddelerini, her hangi bir zaman, değiştirme ve güncelleme haklarını saklı tutar. Bu nedenle, lütfen bu sayfayı dilediğiniz kadar sık yeniden ziyaret ediniz. Her hangi bir malzeme değişikliği durumunda, bu değişiklikleri sitede belirtiriz ve bu dokümanın revizyon tarihini güncelleriz. Bu Gizlilik Politikası’nda yapılan değişiklikler, bu “Websitesi”nde yayınlamasıyla geçerlidir; ve yayınlanmasından sonra bu “Websitesi”ni kullanmaya devam etmeniz, bu değişiklikleri kabul ettiğiniz ve uymak üzere anlaştığınız anlamına gelir.

BİZE ULAŞMAK İÇİN

Gizlilik Politikamız hakkında soru veya yorumlarınız varsa, bize iletişim sayfamız ile şikayet ve önerilerinizi iletebilirsiniz..